Czy mydło Aleppo jest kosmetykiem dla każdego?
Czy mydło Alep jest produktem dla każdej kobiety? Są panie, które latami chronią własną twarz przed mydłem. Dużo Pań nie wyobraża sobie wykorzystania zwykłego mydła do pielęgnacji twarzy. Przeważnie korzystają z mydeł w wpłynie do pielęgnacji twarzy. Kobietom tym, mydła kojarzą mi się z preparatami wysuszającymi delikatną skórę i zapychającymi pory.

Jednak jest to spory błąd, gdyż mydła w kostce mają bardzo dobre właściwości.

Przykładem jest mydło Aleppo, które posiada bardzo pochlebne recenzje na forach kosmetycznych.

Używanie
Mydło doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z powierzchni skóry. Ta aż skrzypi czystością.

Skład mydła Aleppo

Pure olive oil - oliwa z oliwek. Dostarcza wartościowe źródło potrzebnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma cechy nawilżające. Polecana przy cerze suchej, dojrzałej, łuszczącej się.
Sodium hydroxide (extracted from sea salt) - wodorotlenek sodu pozyskany z soli morskiej. Niezbędny w procesie otrzymywania mydła (soli kwasów tłuszczowych).
Pure laurel leave oil- olej laurowy ma cechy antybakteryjne i antywirusowe. Przyspiesza porost włosów, eleminuje łupież. W sytuacji skóry twarzy działa ściągająco i oczyszczająco. Nieodzowny w walce z trądzikiem i egzemą.
Purified aqua - woda oczyszczona. Rozpuszczalnik polarny.

Podsumowując, mydła Aleppo nie są dla wszystkich rodzajów cery. Stosowane przez dłuższy czas mogą wysuszyć skórę. Każda skóra reaguje inaczej. Mydło Aleppo ma przewagę nad mydłami drogeryjnymi, gdyż zawiera olej laurowy, który ma cechy przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Czy mydło Aleppo jest kosmetykiem dla każdego?
Zobacz również: Opis naturalnego mydła sandałowego - opakowanie 16 dag