Mydło Aleppo
Właściwie każdy z nas zna państwa orientu. Bez zająknięcia wymieniamy Tunezję, Maroko i inne odległe państwa odwiedzane przez turystów. Oprócz bazy wypoczynkowej, państwa te posiadają coś bardziej cennego i mało znanego w naszym kraju. Są to kosmetyki arabskie. Najbardziej popularnym produktem w naszym kraju są oleje, które w większości wypadków używamy do gotowania.

Jednak zapominamy o ich właściwościach zdrowotnych i leczniczych. Olej arganowy wykorzystywany również w medycynie, m.in. zmniejsza poziom cholesterolu, poprawia krążenie krwi , a dodatkowo wspomaga naturalną odporność organizmu. Z kolei olej laurowy jest pomocny w zwalczaniu trądziku i stanów zapalnych skóry. Ma działanie oczyszczające, ściągająco, bakteriobójczo i bakteriostatycznie.

Gama preparatów z krajów orientu nie kończy się na olejach. Są również mydła, mleczka i inne maści, które leczą zamieszkującą tam ludność od stuleci. Najsłynniejsze jest mydło Aleppo, na temat którego właściwości leczniczych można było by napisać całą książkę. Mydło Aleppo zalicza się do grupy kosmetyków przyspieszających leczenie dzięki składnikom antyseptycznym a również posiada właściwości zabliźniające i silnie nawilżające. Systematyczne używanie mydła sprawia odnowienie hydrolipidowe. Posiada właściwości łagodzące i ochronne. Mydło jest przeznaczone dla ludzi ze skórą suchą i wrażliwą .

Wymienione powyżej towary to dopiero początek możliwości jakie skrywa przed nami daleki wschód, który stosuje medycynę naturalną od wieków. A ludność tam mieszkająca może się cieszyć zdrowiem aż do sędziwej starości.
Mydło Aleppo
Zobacz również: Tanie kosmetyki - w jaki sposób zmniejszyć ceny ich zakupu